E-shop » Objednávky » Platební možnosti

Platební možnosti

Platba hotově

Pokud ve svém eshopu chcete nabízet možnost platby hotově, předpokládá se, že máte svůj kamenný obchod, kde si zákazníci nákup vyzvednou.

Možnost takové platby přidáte v Modulech, a jako klíčové slovo jí dáte CASH. To zajistí provázání s dalšími funkcionalitami v systému, jako například navázání na faktury. Faktura, vystavená v objednávce s platbou hotově, bude mít též příznak hotově.

Umožnění hotovostní platby také znamená vznik povinnosti účasti v systému EET (Elektronická Evidence Tržeb).

Platba převodem

Platbu převodem opatříme klíčovým slovem TRANSFER, které nám sváže typ platby s fakturami objednávky a hlavně pozmění způsob chování pokladny. Pokud je totiž vytvořena objednávka s tímto typem platby, vytvoří se automaticky proforma faktura a zašle se zákazníkovi společně s rekapitulací objednávky emailem. Není tak ztrácen čas tím, že by musela obsluha druhý den přijít do práce, a teprve ručně vytvořit platební požadavek (proforma fakturu), který by zaslala zákazníkovi.

V případě, že bude nutné v onjednávce učinit změny a proforma faktura byla již vygenerována automatem, je stále možné situaci řešit. Postup najdete v sekci Typické situace.

Platba dobírkou

Typ platby Dobírkou musí nést klíčové slovo CASHONDELIVERY, které nám sváže typ platby se správným příznakem fakturami objednávky.

Pokud je žádoucí odlišit od standardní dobírky i "Dobírka placená kartou", je možné vytvořit druhý typ platby, který bude mít stejné klíčové slovo, avšak bude mít jinou cenu (dopravci za tuto možnost většinou účtují vyšší poplatky).

Platba kartou

Pro možnost platby kartou je třeaba mít připravenou smlouvu s bankovní institucí, která bude platby zaštiťovat. Máme již zkušenosti s řešením od ČSOB a České Spořitelky, je však jedno, kterou banku oslovíte. Další technické řešení probíhá individuálně, protože každá banka má svůj specifický postup.

Umožnění platby kartou také znamená vznik povinnosti účasti v systému EET (Elektronická Evidence Tržeb).