Uživatelský manuál » Front end

Front end

Jako přihlášený uživatel nyní vidíte stránky s editační prvky (ty lze skrýt pomocí tlačítka F2, nebo pomocí ikony oka v levé části obrazovky - pod ikonou Nástroje), pomocí kterých můžete editovat stránky online (metoda frontend). Na obrázku jsou zvýrazněny tři oblasti. V levém horním rohu je záložka Nástroje, nad textovým obsahem je sada editačních prvků a posledním je volba Přidat obsah na stránku. Editační prvky budou dále rozepsány.

Obr.: Editační prvky na stránce

 

Sdílení souborů na více stránek

Jakýkoli obsah, který na stánce vytvoříte (text, obrázek atd.), lze "nasdílet" na různé stránky, aniž byste museli ten samý text znovu vepisovat / kopírovat atd. Dokonce lze jeden objekt sdílet skrz prezentace jiných webů vytvořených u CLIQUO.

Postup je jednoduchý! U vytvořeného textu (obrázku atd.), nebo při vytváření nového textu, klikněte v editoru na záložku Další. Tuto možnost jsme nazvali Nadřazené prvky.

Obr.: Nadřazené prvky aneb sdílení objedtů na několik stránek

Zde můžete pomocí  Přidat další nadřezené vybrat ze seznamu stránku, kde se má daný objekt objevit.

Výhoda takového nastavení je, že daný objekt je na serveru pouze jednou (jen se zobrazuje na více místech). Kdežto u kopírování vytváříte další množství dat. To znamená, že pomocí tohoto nastavení nadřazených prvků šetříte místo na serveru - viz ceník webhostingu.