Pošta » Nastavení pošty » Průvodce nastavením Gmailu

Průvodce nastavením Gmailu

Gmail je velmi oblíbený email, který je poskytován zdarma. Pro podnikání je však nevhodné používat pro pracovní styk emaily s koncovkou @gmail.com.

Pokud se nechcete ochudit o skvělé zpracování Gmailu a chcete například jednoduše používat firemní email i na telefonu, je tu způsob, jak propojit gmail a náš email.

 

Vstoupíme do nastavení gmailu a jdeme na záložku Účty a import.

Nastavení - vstup

Nastavení účtů a importu je v zásadě rozděleno na dvě hlavní sekce: Odeslat poštu jako a Zkontrolovat poštu u jiných účtů (pomocí protokolu POP3). Postupně nastavíme obě sekce, viz dále.

Nastavení

Odesílání pošty

Pro přidání nového účtu stiskneme tlačítko Přidat další e-mailovou adresu. Pokud již takový účet propojený mám, mohu Použít odkaz Upravit údaje. Vyplníme následující dialog ve dvou krocích. Jméno vyplňte nejlépe podle skutečnosti, emailovou adresu a v dalším kroku server (mail3.cliquo.cz), port (587), uživatelské jméno (shodné s emailem) a heslo. Používáme zabezpečení TLS.

Odesíláni - krok1

Odesíláni - krok2

Po potvrzení si Gmail ověří spojení a již můžete odesílat z Gmailu poštu svým firemním emailem. Při odesíláním Vás Gmail nechá kromě příjemce zvolit i účet, pomocí kterého dojde k odeslání. Doporučujeme se ještě podívat na nastavení podpisu, který lze nastavit pro každý účet jiný.

Příjem pošty

Příjem se nastavuje obdobně. Níže vidíme příklad. Vyplňte emailovou adresu, uživatelské jméno (shodné s emailem), heslo a POP server (mail3.cliquo.cz), port (110). Po uložení se provede test spojenía dále se postupně do Gmailu stáhne veškerá přijatá pošta z napojené schránky. Stahování probíhá v různých periodách a nelze ho v současnosti nastavit - obvykle jsou to minuty, občas i desítky minut.

Příjem